Honza opět vítězem! - reportáž z divadelního představení

Ve čtvrtek 8. června 2017 vyrazili po osmé hodině raní žáci 1. - 3. ročníku i s pedagogickým dozorem do Sokolnic. Příjemné slunečné ráno a vidina volného dne bez vyučování byla asi velkou motivací. Dorazili jsme tak do místní sokolovny vcelku rychle a dokonce i s mírným předstihem. :-)  A co bylo na programu? Žáci 9. třídy ZŠ Sokolnice nacvičili úsměvné divadelní představení "O chytrém Honzovi". Honza Král ovšem tentokrát nešel zachraňovat princeznu! Jel se s drakem oženit, jakožto zástupce královské rodiny. Cestou pomohl stále se hádajícím bratrům - princům Bajajovi a Banenemu, v ježibabu zakleté princezně a vodníkovi, kterého neposlouchala jeho perníková chaloupka na kuří noze a stále utíkala. Tito mu pak jeho služby oplatili při trojboji s drakem, který musel své čáry a kouzla vzít zpět, jelikož v souboji s Honzou (a jeho pomocníky) prohrál. Vzhledem k tomu, že drak skončil v nemocnici, jeho čtyři ženy (princezny) byly volné a mohly se znovu vdát. A tak Honza i v této pohádce nad zlým drakem zvítězil a s krásnou princeznou se oženil.