Lednice – výlet žáků 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 20. 6. 2024 se žáci 1. a 2. třídy společně vydali na školní výlet do Lednice. Doprovázely je obě třídní paní učitelky a paní asistentka. Program výletu byl bohatý, všichni se těšili na to, co zažijí. První zastavení bylo v Muzeu hraček v Lednici, které zaujalo svou bohatostí. Poté se všichni přesunuli do zámeckého areálu, kde proběhla luštící hledačka. Děti ve dvojicích plnily úkoly, na které byly odpovědi přímo v zahradách lednického zámku. Otázky se týkaly například minaretu, akvaduktu, skleníku… Poslední aktivitou byla plavba zámeckým parkem po Zámecké a Staré Dyji. Paní plavčice velmi zasvěceně vyprávěla o řece, děti se ptaly na to, co je zajímá. Unaveni, ale spokojeni a v pořádku se všichni vrátili zpět do školy.

B. Moltašová