SÁZENÍ STROMKŮ NAŠICH PRVŇÁČKŮ - reportáž

Ve středu 25.10. 2023 se žáci první třídy telnické školy vydali do školy nejen s aktovkou plnou školních pomůcek, ale i s hrabičkami a lopatkami. Důvod? Pokračování v krásné tradici s názvem „Zasaď svůj strom“. Sešli jsme se na dvoře základní školy a vyrazili jsme i se staršími spolužáky z 5. třídy zasadit ovocný stromek. Pokračovali jsme v sázení v aleji, která vede k Otmarovu. Díky skvělé přípravě nám šla práce dobře a brzy bylo hotovo. Každý stromek nese jméno žáka, který ho zasadil a měl by se o něj starat. Milé bylo zjištění, že v aleji je plno vzrostlých stromků a zasadili je před lety bývalí žáci školy. Na bezpečnost dohlíželi nejen pedagogové, pracovníci obce, ale akce přilákala i rodiče. Doprovod nám dělala i Městská policie Šlapanice. Přítomná paní starostka žáky pochválila.

Celá akce se vydařila. Nejen proto, že nám přálo počasí, ale byla perfektně nachystaná. Všem zúčastněným patří za tuto záslužnou akci velký dík.

Mgr. Božena Moltašová

třídní učitelka 1. třídy ZŠ Telnice